Blachodachówka – czy warto się na nią zdecydować?

Blachodachówka – czy warto się na nią zdecydować?

Jeśli remontujesz lub budujesz dom, z pewnością niejednokrotnie zadajesz sobie pytanie zawarte w tytule. Nic z resztą dziwnego; wybór pokrycia dachu należy do kosztownych decyzji, które podejmujemy raz na wiele, wiele lat. Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest dokonać wyboru w tej materii. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który zapozna Cię z podstawowymi faktami na temat blachodachówki.

Ceny

Nie sposób podać konkretnej ceny blachodachówki. Na rynku występuje tyle jej rodzajów oraz wariacji, że nie można ustalić jednej wartości tego rodzaju produktów. Posługując się jednak uśrednionymi danymi, można oszacować, iż pokrycie dachu o powierzchni 200m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Takie wyliczenie obejmuje użycie materiałów nie najgorszej, ale i nie najwyższej jakości, a także robociznę oraz koszt prac pobocznych, które trzeba wykonać przy kładzeniu nowego dachu.

Rodzaje blachodachówki

Rodzajów blachodachówki jest wiele. Typy tych produktów możemy wyróżniać z resztą z uwzględnieniem przeróżnych czynników. Niemniej jednak, najlepiej będzie chyba wydzielić cztery rodzaje blachodachówki. Najpierw porozmawiamy o dwóch jej typach wyróżnionych ze względu na materiał rdzenia:

– Blachodachówka aluminiowa – jest odporna na rdzę. Niestety jest także grubsza oraz droższa.

– Blachodachówka stalowa – jest to najpopularniejszy rodzaj blachodachówki. Stal nie jest odporna na rdzę, niemniej jednak odpowiednia warstwa ochronna powinna wykluczyć ten problem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów blachodachówki stalowej w przystępnych cenach.

Teraz dwa kolejne typy blachodachówki wyróżnione ze względu na rodzaj warstwy ochronnej:

Blachodachówka powlekana – z dwóch stron pokryta jest ona warstwą ochronną złożoną z poliestru, polimeru lub poliwinylu.

– Blachodachówka posypywana (lub z posypką) – jest to droższy rodzaj blachodachówki. Jej zaletą jest to, że dokładniej ochrania ona newralgiczne punkty dachu, takie jak zgięcia oraz cięcia.

Co zatem kupić?

Wyraźnie widać, że wybór blachodachówek jest bardzo szeroki. Potencjalny klient może łatwo zagubić się w gąszczu propozycji. Trzeba jednak pamiętać, aby tego typu decyzje podejmować z namysłem oraz odpowiednim przygotowaniem. Od Twojego wyboru w tej materii zależeć będzie komfort i bezpieczeństwo wszystkich domowników. Najlepiej będzie, jeśli skonsultujesz się z profesjonalną firmą zajmującą się dachami. Życzymy powodzenia!

Post Author: admin

Dodaj komentarz