Jak dobrać suknię, akcesoria i dodatki dla młodej pani

Każdy ślub powiązany jest z wielkimi wydatkami, niezależnie od tego czy jest to ogromna huczna impreza czy mniejsze kameralne przyjęcie. Na koszty te składają się różnorodne elementy. Wśród nich wymienić trzeba głównie garderobę młodej pani. Co się na taki ubiór komponuje i gdzie to wszystko można kupić? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

 

Przede wszystkim suknia do ślubu

Kluczowym wyborem dla przyszłej pani młodej jest oczywiście suknia ślubna. Powinna ona doskonale podkreślać zalety urody kobiety, być komfortowa oraz rzecz jasna fantastycznie się prezentować. Salony ślubne proponują nieograniczone możliwości, jeżeli mowa o sukniach. Wyszukać w nich można mnóstwo propozycji, a wśród nich te bardziej popularne. Dzielą się one z uwagi na krój i przeznaczenie w stosunku do figury. Są to między innymi suknie w klasycznym stylu, modele princessa, syrena oraz empire, a dodatkowo kreacje w kształcie litery A.

 

Elementy ozdobne do włosów

Fryzura ma bardzo duże znaczenie dla panny młodej, musi nie tylko prezentować się atrakcyjnie, ale w głównej mierze dobrze trzymać się w czasie trwającej wiele godzin imprezy. Dobry fryzjer to w związku z tym podstawa. Równie istotne są ślubne dodatki do włosów, na które przede wszystkim składa się welon. Niektóre panny młode całkowicie rezygnują z welonu, ale jest on niewątpliwie istotną częścią całego stroju, o praktycznie tradycyjnej formie. Oprócz welonu potrzebne mogą okazać się ozdoby do włosów, które zresztą również oferują salony sukien ślubnych.

 

Bielizna i obuwie

Kupując bieliznę na ślub trzeba ją przemyślanie dobrać. Jest bardzo istotna nie tylko, jeśli chodzi o spodni ubiór pod sukienkę, ale przede wszystkim ma znaczenie w trakcie poślubnej nocy z mężem. Obuwie należy wybierać nie tylko względem wyglądu, ale zwłaszcza względem wygody. Trzeba jakby nie było pamiętać, iż stopy będą musiały spędzić w nich kilkanaście godzin intensywnej zabawy. Warto zatem zamiast niesamowicie wysokich szpilek wytypować bardziej komfortowe buty na mniejszym obcasie. Suknie ślubne najlepiej prezentują się w zestawieniu z butami na obcasie, w związku z tym wszelkie obuwie bez obcasów nie powinno być brane pod uwagę.

 

Inne propozycje

Wlicza się do nich głównie biżuterię, która warto by była skromna i tylko delikatnie podkreślała sukienkę i pełny wygląd młodej pani. Pamiętać należy o tym, żeby pasowała później do założonej na palec obrączki. Poza tym istotny jest także bukiet kwiatów. Do wyboru jest wiele możliwości, przed podjęciem decyzji dotyczącej wiązanki i planowaniu całego wystroju należy zdać sobie sprawę z tego, iż niektóre kwiaty są sprzedawane tylko w danym sezonie.

 

Suknie ślubne Warszawa

Post Author: admin

Dodaj komentarz