Jak stosuje się kostkę brukową?

Aby dobrze przyszykować drogę dojazdową lub podjazd pod nieruchomość należałoby zdecydować się na użycie materiału, którym jest kostka brukowa. Używana jest dodatkowo jako podłoże bitumiczne pod garaże lub innego rodzaju wiaty czy też tereny postoju. Z powodzeniem wykorzystywana może być przykładowo na terenach związanych z przemysłem albo też przy miejscach parkingowych, gdzie przemieszczają się spore pojazdy lub ich spore ilości. W przypadku kostki brukowej bardzo ważna jest technologia jej rozmieszczania, która powinna być zgodna z normami i oczywiście sztuką budowlaną. Jedynie zachowując właściwe normy i odpowiednią technologię, kostka może wyglądać dobrze i wytrzymywać wielkie obciążenie przez kilkadziesiąt nawet lat.

Kluczowy jest podkład
W przypadku kostki brukowej niesamowicie kluczowy jest właściwy podkład, który będzie odprowadzał do ziemi wodę, a ponadto będzie sprawiał, iż kostka będzie bezpiecznie położona w solidnej pozycji. Zasadniczo w tym przypadku stosuje się gruby albo średniej wielkości solidny kamień jako kruszec. Profesjonalna kostka brukowa potrafi utrzymać się bez załamywania na tego rodzaju podsypce przez długi czas, a taka kostka jak polbruk będzie potrafiła wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat.

Wybór stosownej podsypki
Kładąc kostkę burkową polbruk, tak jak nawiasem mówiąc każdą inną, należy wykorzystać bardzo dobrą podsypkę. Ta powinna składać się z odpowiedniej granulacji materiału, a następnie piasku. Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia szczelność i doskonałą wydajność, co potem perfekcyjnie sprawdza się, w szczególności na niestatecznych gruntach. W przypadku kostki brukowej, podsypka, jak też sam piasek spełniają ogromną rolę. W miejscach, gdzie natężenie ruchu jest ogromne, kostka musi być dodatkowo podsypana dodatkowo cementem, który w zestawieniu z wodą i piaskiem utworzy bardzo twardą warstwę betonu.

Dzięki użyciu wszystkich wspomnianych rozwiązań, kostka brukowa będzie cechowała się bardzo dużą stabilnością, a to oczywiście przez wiele lat. Kostka musi być odpowiednio położona, zgodnie z technologią, w takim przypadku będzie jednym słowem trwała, w związku z tym perfekcyjnie spełni swoją rolę.

Kostka Brukowa

15-680 Białystok
ul. Produkcyjna 92 A

Post Author: admin

Dodaj komentarz