Jak wykończyć dach, aby móc czuć komfort?

Jak ukończyć dach, żeby być z niego zadowolonym?

Papa używana do pokrycia dachów utraciła swoją popularność już dawno temu. Teraz do takich celów można zastosować inne, znacznie lepsze, w większym stopniu nowoczesne, o wiele praktyczniejsze i bezpieczniejsze materiały. Wlicza się do nich blachodachówka. Czemu blacha, która została przygotowana do pokrywania dachów zyskała tak ogromną popularność? Należy poznać odpowiedź na to pytanie, gdyż niewykluczone, iż w ciągu najbliższych lat stanie się ona wraz z dachówką ceramiczną głównym produktem stosowanym do pokrywania dachów.

Ma mnóstwo atutów
Blachodachówka ma mnóstwo zalet, po pierwsze jest szybka do położenia a ponadto pięknie się prezentuje. Jest to jednym słowem blacha trapezowa, o grubości nie przekraczającej milimetra. Wyprodukowana jest z blachy pokrytej ocynkiem, a następnie warstwą farby. W związku z tym zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest wyjątkowo precyzyjne i doskonale wręcz przygotowane. Mając na uwadze to, że cena blachodachówki jest względnie niska w porównaniu z dachówkami ceramicznymi lub też membranami, otrzymujemy produkt doskonały, wysokiej jakości, trwały, nietrudny w montażu. Przy okazji warto wziąć pod uwagę to, iż blachodachówka jest wyjątkowo łatwa do obróbki. Delikatna i w dodatku niesamowicie cienka blacha może być cięta praktycznie w dowolnie wybrany sposób, nie ma znaczenia, jaka zaszła potrzeba jej obróbki. Następnym atutem jest to, że jej montaż utrudnia jej uszkodzenie. Jest to wysoce trwały element, który profesjonalnie zamontowany w rzeczywistości jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha jest odkształcalna, o wiele łatwiej jest uszkodzić dachówkę ceramiczną niż blachodachówkę.

Tak jak wszystko, również blachodachówka posiada konkretne wady. Głównie kwalifikuje się do nich ogromnie łatwe „łapanie” słońca. Niestety, jeżeli chodzi o blachodachówki, bez względu na kolor pokrycia, promienie słońca łapane są ekspresowo i niesamowicie łatwo przekazywane są do domu. Stanowi to duży kłopot w szczególności w budynkach, w których poddasze jest po prostu na co dzień wykorzystywane. W takim przypadku potrzebne jest użycie dodatkowej warstwy izolacji na poddaszu. Oprócz tego blachodachówka nie ma tak długiego okresu trwałości jak dachówka ceramiczna. Gwarancja producenta obejmuje wiele, ale nie pięćdziesiąt lat, jak jest to w przypadku dachówki ceramicznej. Niemniej jednak jest to aktualnie najbardziej popularny system pokrycia dachów w naszym kraju i nie tylko. Co więcej, spisuje się super zarazem na dachach z większym spadem, a dodatkowo tych o małym spadzie.

cennik blachodachówki

Post Author: admin

Dodaj komentarz