Lampy witrażowe różnych typów

Kapryśna gra świateł w kolorowych i unikalnych szkiełkach to wyjątkowe witraże. Natomiast lampy witrażowe to nie tylko oświetlenie mieszkania to dzieła sztuki, które na pierwszy rzut oka oczarowują swoim wdziękiem.

Wnętrze będzie wyglądać bardziej luksusowo dzięki zastosowaniu takiej lampy. Ich klosze wykonane z wielobarwnego szkła, przyciągają uwagę nawet po wyłączeniu. A kiedy świecznik, kinkiet, lampa podłogowa lub jakakolwiek inna lampa jest włączona, dzieje się prawdziwy cud, ponieważ promienie światła załamują się przez witraże i zaczyna się magiczny taniec blasku. Zwykły pokój ulega niezwykłej transformacji.

Lampy witrażowe różnych typów

Lampy z mocowaniem do sufitu

Lampy z mocowaniem do sufitu najczęściej są głównym źródłem oświetlenia pomieszczenia, więc ich klosze są wykonane w dużej mierze z przezroczystego szkła. Lampy witrażowe wykonane w różnych technikach i ustawiane w różnych pomieszczeniach, doskonale dekorują salon i sypialnię, dodają komfortu w kuchni i w przedpokoju. Lampy te są odpowiednie do stosowania w prawie każdym stylu wnętrza.

Lampy stołowe

Z reguły głównym zadaniem lamp stołowych jest dobrze oświetlać powierzchnię stołu, dlatego klosz powinien być otwarty na dole. Witraże mogą być używane inaczej, a podstawa lampy jest często ozdobiona kolorowymi szklanymi wstawkami.

Kinkiety ścienne, lampy

Jeżeli lampy witrażowe są używane, jako lampki nocne, zaleca się wybieranie abażurów lub odcieni z kolorowego szkła o wysokim wskaźniku nieprzezroczystości.

Lampy podłogowe.

Oprawy tego typu są instalowane na podłodze, dlatego muszą mieć dobrą stabilność dzięki ciężkiej podstawie o dużej średnicy. Kształt klosza z witrażem może być dowolny, również w postaci cylindra, kulki, kopuły lub wielościanu.

Różne style lamp witrażowych

Tworząc każde wnętrze, ważne jest, aby nie zapominać o oświetleniu. Przy wyborze lampy witrażowej należy zwrócić uwagę nie tylko na kształt klosza i jego kolor, ale także na styl, w jakim jest on wykonany.

Styl klasyczny

Stosowane są pastelowe odcienie szkieł, unika się jaskrawych kontrastów. Podstawę rysunku stanowią wyraźne figury geometryczne lub ornamenty roślinne o symetrycznych liniach.

Styl gotycki i barokowy

W tych stylach witraży elementy łączone są ze szkła czerwonego, żółtego, zielonego i niebieskiego. Do takich lamp stosowane są elementy kute i złocone.

Styl orientalny

W japońskim stylu witrażowym tradycyjnie występują hieroglify, łodygi bambusa, gałęzie wiśni. Klosze i spody są zdobione minimalnie.

Styl prowansalski

Główną różnicą jest zastosowanie delikatnych pastelowych odcieni z motywami roślinnymi. Oprawy są sztucznie postarzane, a metalowe części pokryte są patyną.

Styl secesyjny

Gwarantują gładkie linie i naturalne ozdoby. Rysunki i wzory przecinają się. Najczęściej występują odcienie koloru wody morskiej, zwiędłych róż, fiołków.

Jedną z cennych zalet lamp witrażowych jest możliwość ich zastosowania w każdym pomieszczeniu, ponieważ nawet niewielka przestrzeń ubrana w takie dekoracyjne oświetlenie nabierze nowego wyrazu. Gra kolorów i blasków nada wnętrzu komfortowego designu i romantycznego nastroju. Ponadczasowe piękno zawarte w pięknym kloszu witrażowym oraz stylowo wykonana podstawa, która przybiera również efektowne formy daje nietuzinkową całość.

Decydując się na zakup takiego oświetlenia, trzeba wiedzieć, że nie dają one zdecydowanego i jasnego światła. Ale tworzą niepowtarzalna atmosferę i klimat w danym pomieszczeniu, co sprzyja relaksowi i ładowaniu akumulatorów na kolejny dzień.

Zobacz w sklepie: https://www.sklep.kaja.com.pl/witrazowe-c-1_23_29.html

Post Author: admin

Dodaj komentarz