Oświetlenie w domu – na jakie rodzaje oświetlenia warto postawić?

Aspektem decydującym o znacznie pozytywniejszym oglądzie naszego mieszkania jest oświetlenie. Faktem jest, że ogromne znaczenie ma światło naturalne – czyli te, które wpuszczamy do swoich wnętrz dzięki licznym i logicznie rozmieszczonym oknom. Nie zawsze jednak tej rodzaj światła jest wystarczający – chociażby podczas krótkich zimowych dni, czy wieczorów potrzebujemy odpowiedniego doświetlenia naszych wnętrz. Funkcję tą znakomicie spełniają żyrandole, lampy podłogowe czy lampki nocne, równomiernie rozłożone na mapie naszego domu. Na jakie oświetlenie warto postawić, aby wystarczająco oświetlić nasze mieszkanie?

Oświetlenie w kuchni

Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń na mapie naszego domu. Jest bowiem nie tylko miejscem przygotowywania smacznych potraw ale przede wszystkim – pomieszczeniem, w którym możemy spędzać wolny czas ze swoją rodziną, chociażby na beztroskim przygotowywaniu deserów czy testowaniu nowych przepisów. Ważne jest więc to, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie naszej kuchni. W pomieszczeniu tym sprawdzą się w szczególności żyrandole o wielu strumieniach światła. Będąc właścicielami kuchni, która jest łączona z jadalnią warto powstawić również na zamontowanie źródła światła bezpośrednio nad stołem – mogą być to chociażby modne i obecnie coraz częściej stosowane w domu ciekawe żarówki, czy potrójne lampy. Chcąc zadbać o komfort pracy warto zadbać o podświetlenie, znajdujące się bezpośrednio nad kuchennymi blatami roboczymi. Mowa tu chociażby o zamontowaniu taśmy LED, która będzie nie tylko tworzyć ciekawy klimat ale przede wszystkim – pozwoli na sumienne i dokładne wykonywanie potraw, nawet gdy na podwórku panuje wieczorny zmrok. Od nas zależy, jakie natężenie światła wybierzemy oraz to, czy światło emitowane przez taśmę LED będzie przybierało barwę zimną czy ciepłą.

Oświetlenie łazienki

Miejscem błogiego relaksu w każdym domu jest łazienka, która pozwala nam na odprężające chwile w towarzystwie aromatycznej, gorącej wody. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że aby nasza łazienka prezentowała się pięknie ale przede wszystkim – spełniała swoje funkcje warto zadbać o jej odpowiednie oświetlenie. W większości przypadków łazienka jest pomieszczeniem bez naturalnego źródła światła, jakim jest okno, dlatego też warto zadbać o odpowiednie źródło światła, jakie powinien stanowić nie tylko odpowiedni żyrandol ale przede wszystkim, ważne dla kobiet – dodatkowe „doświetlenie” w postaci strumieni światła skierowanego na lustro. Każda z Pań wie bowiem, jak istotną funkcję podczas codziennego makijażu stanowi odpowiednie światło. Warto dodać również, że Ci z nas, którzy uwielbiają nowinki technologiczne powinni postawić na montaż wspominanych już taśm LED, które mogą stanowić nie tylko dodatkowe źródło światła w naszej łazience ale przede wszystkim – subtelnie podkreślać elementy, które się w niej znajdują. Dobór źródeł światła w łazience powinien zależeć przede wszystkim od jej wielkości i kolorów dominujących w tym ważnym na mapie naszego domu pomieszczeniu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz