Oświetlenie łazienkowe – metody montażu

Montowane w prywatnej przestrzeni oświetlenie łazienkowe ma ogromny wpływ na komfort naszych codziennych czynności. Aranżując oświetlenie łazienkowe trzeba pamiętać nie tylko o ładnej prezentacji poszczególnych lampek, ale także o tym, by kąpiel czy dokonywanie innych czynności w łazience odbywało się dzięki oświetleniu w przyjaznej i wygodnej atmosferze. Jak montować oświetlenie łazienkowe, by sprawdzało się przez całe lata? Postaramy się podpowiedzieć kilka rozwiązań, dzięki którym łazienki, nawet te najskromniejsze, nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Zwykle na oświetlenie łazienkowe składają się kinkiety w połączeniu z lampą główną, sufitową. W łazience lampy wiszące raczej są już przeżytkiem. No, chyba, że z premedytacją urządzamy całą łazienkę w stylu retro, dalekim od współczesności, wtedy obecność takiego oświetlenia łazienkowego jest jak najbardziej uzasadniona. Dzisiejsze oświetlenie łazienkowe robi piorunujące wrażenie dzięki swojej prostocie i dopasowaniu do poszczególnych, zazwyczaj bryłowych elementów wyposażenia wnętrza łazienkowego, choćby w postaci mebli.

Oświetlenie łazienkowe na płasko.

Termin ten oznacza oświetlenie łazienkowe z płaskich elementów. Kinkiety łazienkowe, jakie teraz są modne, w niczym nie przypominają małych lampek z abażurami, jakie jeszcze do niedawna spotykaliśmy na bocznych ścianach salonów. Tutaj forma może być totalnie płaska. Zdarza się, że lampka na ścianę boczną łazienki jest płaskim, efektownie wyciętym i wygiętym kawałkiem tworzywa sztucznego. Do tak minimalistycznych rozwiązań doprowadziły współczesne metody projektowania przestrzennego, z którym nie wszyscy oczywiście mogą się zgadzać. Płaskie kinkiety w połączeniu z nieco większą, także płaską lampą montowaną przy suficie, robią wrażenie na odwiedzających łazienkę gościach. We współczesnym oświetleniu łazienkowym ogromnym plusem jest to, że elementy te na ścianach i sufitach nie zajmują zbyt wiele miejsca, zachowując jednocześnie wysokie parametry mocy, co jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na sprzęcie oświetleniowym najwyższej jakości!

Oświetlenie łazienkowe w kompozycjach łazienkowych.

Połączenia mogą być różne. Najbardziej uniwersalnym materiałem do współgrania kompozycyjnego i strukturalnego z oświetleniem łazienkowym jest szkło. Dziś oświetlenie łazienkowe wytwarza się z:

  • wysokiej jakości materiałów metalowych
  • form kompozytowych
  • elementów szklanych w połączeniu z innymi materiałami
  • tworzywa sztucznego
  • porcelany
  • pochodnych polichlorków
  • drewna

W zależności od tego, jaki tym materiału na oświetlenie łazienkowe wybierzemy, powinniśmy pamiętać o tym, że nowe oświetlenie musi się pokrywać materiałowo z resztą elementów umieszczonych w łazience. Do łazienki z elementami drewnianymi oświetlenie w drewnianej obudowie będzie jak najbardziej pasowało, ale tam, gdzie przeważa szkło – już niekoniecznie. W komponowaniu oświetlenia do łazienki przyda się więc odrobina dobrego gustu oraz smak estetyczny. Dzięki temu unikniemy wpadek mogących nas sporo kosztować, zwłaszcza, gdy goście ocenią efekty naszej pracy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz