Projekty domów do 100 m2 – postaw na minimalizm!

Małe domy mają w sobie niezwykły urok. Przechadzając się ulicą momentalnie zwracamy uwagę na klimatyczne budynki, które wyglądają bardziej przyjaźnie niż majestatyczne konstrukcje na kształt dworków. Mimo to inwestorzy wciąż częściej interesują się domami o dużym metrażu, ponieważ twierdzą, że większa powierzchnia, to więcej możliwości. Ale nie zawsze okazuje się to prawdą. Dowiedz się, kiedy dom do 100 m2 będzie najlepszym rozwiązaniem, a kiedy lepiej wybrać coś większego!

Dom do 100 m2 czy powyżej – czym kierować się przy wyborze projektu?

Wybierając projekt domu większość osób kierować się będzie ceną, aniżeli praktycznością. Nic w tym dziwnego – budowa domu jest prawdopodobnie jedną z największych inwestycji w całym życiu. Jednak z konsekwencjami początkowych oszczędności będzie trzeba liczyć się przez wiele lat. Zdecydowanie lepiej ciąć koszty tam, gdzie to faktycznie niezbędne. Na przykład możemy zrezygnować z poddasza, ogrodu czy dodatków. Niewiele osób bierze w tym wszystkim pod uwagę metraż. Jesteśmy nauczeni, że więcej znaczy lepiej, przez co wydajemy dużo pieniędzy na rozległą posiadłość, która w praktyce spokojnie mogłaby być mniejsza o dobrych kilkanaście metrów kwadratowych. Przy wyborze projektu warto kierować się rozsądkiem, a nie chęcią posiadania domu przypominającego rezydencję. Projekt domu do 100 m2 będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ przy mniejszych kosztach budowy wciąż zapewnia optymalny komfort. Oczywiście na stopień odczuwanej wygody wpływa liczba domowników i ich preferencje. Każdy powinien mieć odpowiednią ilość przestrzeni dla siebie, w związku z czym dom do 100 m2 dla wielopokoleniowej rodziny może być niewystarczający. Dla kogo w takim razie omawiana propozycja będzie najlepsza?

Projekty domów do 100 m2 – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem?

Zachodzi pytanie: czy 100 m2 to mało czy dużo? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, kto ma mieszkać w danym wnętrzu. Dla jednej osoby taki metraż będzie ogromny, ale już dla sześcioosobowej rodziny może być niewystarczający. Biorąc pod uwagę potrzeby współczesnych inwestorów można dojść do wniosku, że 100 m2 to optymalna powierzchnia, należąca raczej do grona małych domów, ale dająca ogromne możliwości. Projekty domów do 100 m2 z pewnością będą doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy wąskich parceli czy osób z ograniczonym budżetem. Fakt, iż małe domy są tanie i szybkie w budowie to nie jedyna zaleta. Generują oszczędności również podczas eksploatacji. Niewielki metraż zdecydowanie łatwiej ogrzać, przez co zima nie powinna już być okresem niebezpiecznym dla naszych portfeli.

Praktyczne projekty domów do 100 m2 – po czym je poznać?

Dom do 100 m2 może być znacznie bardziej komfortowy, niż taki powyżej 200 m2. Wszystko zależy tu od projektantów i ich inwencji twórczej. Jeśli szukasz projektu idealnego dla siebie powinieneś kierować się przede wszystkim rozkładem pomieszczeń i liczbą kondygnacji. Domy piętrowe zdecydowanie łatwiej podzielić na strefy i wygospodarować w nich przestrzeń dla każdego z domowników. Z kolei w parterowych można wykorzystać sztuczki, które sprawią, że będą się one wydawały optycznie większe. Minimalizm jest ostatnio w modzie, ale nie musi wcale oznaczać kompromisów! Dzięki skorzystaniu z profesjonalnej pomocy można zdziałać naprawdę wiele. Klikając w ten link https://pracownia-projekty.dom.pl/pow._do_100_m2.html znajdziesz się na stronie, gdzie oferowane są projekty domów do 100 m2 i nie tylko. W małym domu na pewno łatwiej Ci będzie zastosować wybraną stylistykę, dobrać dodatki i zaaranżować przestrzeń w interesujący sposób. Ponieważ minimalizm zazwyczaj idzie w parze z nowoczesną stylistyką, warto się na nią zdecydować.

Post Author: admin

Dodaj komentarz