Pufa- doskonały dodatek do każdego pokoju dziecięcego

Dzieci uwielbiają wypoczywać na podłodze, codzienne malowanie lub rozwiązywanie zagadek na pustej posadzce, jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Maluchy nie zwracają uwagi na to, że jest im zimno i mogą się szybko rozchorować. Doskonałym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest pufa, która umożliwia wygodne i bezpieczne przesiadywanie w bliskiej odległości od podłogi. Z pewnością każde dziecko będzie wolało spędzać czas na niej niż na krześle biurkowym. Ponadto pufa świetnie sprawdzi się, jako fotel dla gości odwiedzających Twojego malucha.

Rodzaje puf dziecięcych

Pufy można wykorzystać do przeróżnych zabaw oraz odpoczynku. Służyć mogą również, jako podnóżek dla naszych pociech. Obecnie w sklepach znaleźć można wiele rozmaitych modeli puf, które uwielbiane są przez dzieci. Wyróżnić można dwa główne rodzaje puf: pufa klasyczna i worek.

Pufa klasyczna zazwyczaj ma kształt sześcianu i nie należy do najbardziej wygodnych rodzajów mebli. W zależności od wybranego modelu, niektóre pufy mają podnoszone siedzisko, dzięki któremu można do wnętrza mebla schować zabawki lub inne elementy wyposażenia pokoju dziecięcego.

Pufa typu worek wypełniona jest styropianowymi kuleczkami, które umożliwiają zmianę kształtu mebla i dowolne dopasowanie jego do pozycji (leżenie, siedzenie). Worek jest dużo wygodniejszy i z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała malucha.

Na co zwrócić uwagę wybierając pufę do pokoju dziecięcego?

Jeżeli zależy nam na szczęściu malucha, powinniśmy zdecydować się na pufę typy worek. Pufy worki umożliwiają komfortową zabawę oraz wypoczynek. Na pewno ucieszą również znajomych naszego dziecka podczas spotkań i uroczystości odbywających się w Twoim domu.

Pufy typu worki są stabilne i można je dowolnie przemieszczać. Ponadto wiele ich rodzajów doskonale sprawdza się w ogrodach lub na balkonach. Jeżeli zależy nam na funkcjonalnej pufie powinniśmy dobrze przemyśleć wybór materiału, z jakiego będzie stworzona. Ogrodowe pufy muszą być odporne na zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne.

Pufy worki do pokoju dziecięcego dostępne są w sprzedaży w przeróżnym wykończeniu. Bardzo doceniane są pufy dziecięce pokryte skórą ekologiczną, która jest trwałym i odpornym materiałem. Nie groźne są dla niej zabrudzenia lub zalania, można ją w prosty sposób wyczyścić oraz przywrócić jej właściwy wygląd.

Innym rozwiązaniem są pufy worki, które mają zdejmowaną poszewkę ochronną. Poszewkę można bez problemu zdjąć, wyprać w pralce i z powrotem założyć na pufę. Dzięki temu unikniemy trudnych zabrudzeń oraz zapewnimy wzorową higienę dla swojego dziecka. Ponadto w przypadku utraty sprężystości styropianu będziemy mieć możliwość wsypania dodatkowej ilości kuleczek do środka pufy.

Jeśli chodzi o kolory puf, to tutaj nie mamy, na co narzekać, wybór barw i wzorów jest przeogromny. Sklepy oferujące pufy dziecięce znają potrzeby maluchów i proponują meble w wielu kolorach. Dodatkowo spotkać się można również z pufami przypominającymi piłki nożne, pluszowe misie lub przedstawiające inne motywy lubiane przez dzieci.

Post Author: admin

Dodaj komentarz