Studzienka wodomierzowa – obowiązkowa w instalacji wodnej

Każdy budynek, czy to dom jednorodzinny, czy obiekt przemysłowy, wymaga właściwej instalacji wodociągowej, bez której niemożliwe byłoby wykonywanie podstawowych czynności, jak prysznic, mycie rąk, zmywanie ręczne czy pranie. Aby poznać rachunki za korzystanie z usług wodociągowych, musimy posiadać odpowiedni licznik pomiaru wody – wodomierz. Nie może być on jednak ustawiony byle gdzie. Potrzebna mu studzienka wodomierzowa.

Studzienka wodomierzowa – czym jest?

Studzienkę wodomierzową możemy znaleźć w każdym szanującym się sklepie z materiałami do różnych instalacji – hurtownia instalacyjna Cetel posiada studnie do montażu pod powierzchnią ziemi, na posesji właściciela lub poza posesją, na przyłączu wodociągowym. Studzienka wodomierzowa, poza podstawową właściwością, czyli ochroną wodomierza przed czynnikami zewnętrznymi, charakteryzuje się także możliwością łatwego, szybkiego i sprawnego odczytu ilości zużytej wody.

Studzienka wodomierzowa – lokalizacja

Studzienka wodomierzowa nie tylko nie może być zamontowana byle gdzie, ale i musi być odpowiednio dobrana do odpowiedniego miejsca montażu.  Jeśli nasza posesja znajduje się na gruncie suchym i niepodatnym na cykliczne zalewanie przez intensywne opady lub wodę ze zbiorników wodnych, potrzebna nam studzienka wodomierzowa z dnem. Na terenach podmokłych, czyli tam, gdzie poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki, sprawdzi się studzienka wodomierzowa bez dna. Poszczególne studnie różnią się między sobą również wymiarami, głębokością, a także materiałem, z którego są wykonane (beton lub tworzywo sztuczne). Zanim zdecydujemy, jaka studzienka wodomierzowa nam odpowiada, musimy sprawdzić poziom wód gruntowych i wilgotność gruntu w miejscu, w którym planujemy zamontować studnię (zwykle na podłożu naszej posesji).

Studzienka wodomierzowa jest niezbędnym elementem instalacji wodnej, jednak nie możemy dokonać wyboru lekkomyślnie i naprędce. Wpierw dokładnie poznajmy podłoże i typ gruntu naszej posesji oraz klimat naszego regionu. Jeżeli studzienka wodomierzowa jest źle dobrana, może dojść z łatwością do awarii, co tylko nas zrazi do tego niezbędnego elementu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz