Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię w niewielkim pomieszczeniu?

Kuchnia to serce domu. To pomieszczenie, w którym większość ludzi zaczyna swój dzień. Warto, aby było to miejsce piękne, przestronne i dobrze urządzone. W przypadku niewielkich pomieszczeń warto zastanowić się, jakie kuchnie sprawdzą się idealnie. Nie każdy potrafi jednak dobrze wymierzyć kuchnię. Czym kierować się podczas jej zakupu? Jak kupić kuchnię, w której pomieszczą się wszystkie sprzęty?

Szerokość blatu

W przypadku niewielkich kuchni warto wymierać płytkie szafki, które nie zagracą pomieszczenia. Szerokie szafki zazwyczaj nie pomieszczą dużo większej ilości mebli, a zabierają sporą część pomieszczenia, które mogłoby być wykorzystane w zupełnie innych celach.

Dopasowanie szafek

Niestety w niedopracowanych kuchniach bardzo często zdarza się tak, że szafki na krańcach, nie mogą zostać otwarte przez wystający kontakt lub inną przeszkodę. Warto na samym początku rozrysować kuchnię tak, aby przy ścianach nie znajdowały się szafki wysuwane, na przykład na sztućce. To niepraktyczne rozwiązanie. Warto przemyśleć tę sprawę nieco szerzej.

Rodzaj wykończenia

Okleiny, płyty, szkło i wysoki połysk. Ludzie często mają problem z wyborem idealnych szafek, które nie będą brudziły się szybko i będą komponowały się elegancjo. Coraz więcej osób wybiera szafki na wysoki połysk oraz blaty imitujące beton lub drewno. To rozwiązanie piękne i elegancki, jednak na takich powierzchniach widać zadrapania i wodę, która może kapać na blat.

Zlewozmywak

Zlewozmywak to miejsce, w którym zmywane są naczynia. Nawet jeżeli rodzina ma zmywarkę, zlew mu znajdować się w każdej kuchni. Wyróżniany zlewozmywaki:

  • Nakładane,
  • Wbudowywane,
  • Podbudowywane.

Zlewozmywak powinien być dopasowany do wielkości kuchni. Warto zastanowić się nad umieszczeniem go na skosie kuchni. Wtedy uzyska się dodatkowe miejsce do przygotowywanie posiłków.

Tworzenie kuchni powinno odbywać się powoli i w sposób przemyślany. Nie warto inwestować w drogie meble, jeżeli w lokalu mieszkalnym nie zamierzamy pozostać długo. W dużym domu istnieje możliwość tworzenia przepięknych i przestronnych kuchni, jednak w małym mieszkaniu ludzie ograniczeni są niewielką ilością miejsca. Kuchnia to serce domu. Powinna być przytulnie i pomysłowo urządzona.

Post Author: admin

Dodaj komentarz