W jaki sposób modnie zaaranżować okna dachowe?

Wybierając okna dachowe na swoje poddasze już mamy zagwarantowany ciekawy klimat w pomieszczeniu. Jednak w niczym nam nie przeszkadzają dodatkowe ozdoby, dzięki którym wnętrze może nabrać jeszcze więcej uroku. Zdarzają się osoby, którym wystarczającą dekoracją są zwyczajne lub rzymskie rolety. To dobre i sprawdzone rozwiązanie, lecz obecnie na rynku dostępnych jest wiele innych ciekawszych i bardziej fantazyjnych produktów za pomocą, których można klimatycznie zaaranżować okna dachowe.

Firanka na czterech uchwytach

Ozdobną dekoracją może być uszyta na wymiar firanka, która zostanie upięta na czterech uchwytach. Uchwyty mocujemy nad każdym rogiem okna dachowego i mogą być one wykonane w dowolnym stylu. Ważne jest, aby wybrane uchwyty pasowały do stylu całego wnętrza np. można wybrać uchwyty podobne do klamek w naszych meblach. Firankę szyjemy według pobranych wymiarów okna i za pomocą specjalnych troczków zaczepiamy ją o wszystkie uchwyty. Wybór materiału firanki jest oczywiście dowolny, sprawdzić się mogą prześwitujące tkaniny, jak również bambusowe maty.

Firanka lub zasłona na dwóch karniszach

Świetnie sprawdzi się firana lub zasłona umieszczona na dwóch karniszach. Karnisze mocujemy nad górną i dolną krawędzią okna dachowego. Następnym krokiem jest uszycie lub zakupienie firanki (zasłony) na wymiar z tunelami, do których będzie można włożyć karnisz. Tunele można również zastąpić ciekawym obszyciem, który dodatkowo wzbogaci jej wygląd.

Firanka na żabki

Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie firanki z jednej strony na karniszu, a z drugiej na podpięcie jej za pomocą żabek. Tutaj mamy duże pole do popisu firankę od dołu można podpiąć na obu końcach lub środkach. Wybrać również można model firanki z frędzlami, które dodatkowo wieńczą jej wykończenie. Firanka na jednym karniszu nie musi mieć dokładnych wymiarów, a jej podpięcie można dowolnie zmieniać i modyfikować.

Dwie firanki na dwóch karniszach

Takie rozwiązanie najczęściej wybierają osoby, które uwielbiają zabawę z aranżacja i dekorowaniem wnętrz. Do wykonania potrzebne są dwa karnisze umieszczone od dołu i góry okna dachowego oraz dwie firanki. Zakładamy firanki za pomocą tunelików lub obszyć i łączymy je ze sobą w miejscu centralnym okna. Doskonale wyglądają przewiązane oba pasy firan w formie fantazyjnej kokardy.

Zwisające tkaniny

Efektownym rozwiązaniem jest upięcie lekkiej i zwisającej tkaniny w miejscu skosu okna. Montujemy tkaninę u samej góry, tam gdzie zaczyna się skos, a podpinamy w miejscu zakończenia skosu. Dzięki temu materiał od góry jest dokładnie podpięty, a jego reszta sobotnie zwisa w dół, aż do podpięcia. Takie rozwiązanie świetnie pasuje do sypialni i pokojów dziecięcych.

Aranżację na sznurkach

Bardzo ciekawie prezentują się dekoracje okienne, które lekko chronią przed dostępem światła do wnętrza jednocześnie ozdabiając okno dachowe. Do tego celu można wykorzystać jeden karnisz umieszczony nad oknem i przywiązać do niego pionowe sznureczki, na których zamocujemy dowolne ozdoby. W rolę bajecznych ozdób mogą wcielić się piórka, koraliki, kokardki, czy też wstążki.

Post Author: admin

Dodaj komentarz