Zabezpieczenie dachu na zimę, blachodachówka

Zabezpieczenie dachu na zimę

            Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, wiatr czy grad, mogą wpłynąć na kondycję dachu. Z tego względu, warto zabezpieczyć dacz na zimę, w celu uniknięcia przykrych niespodzianek. Warto wiedzieć, iż suchy oraz szczelny dach, nie tylko zapewnia ogromny komfort mieszkańcom, ale również przekłada się to bardzo pozytywnie na budżet domowy oraz bilans energetyczny. Na uwagę zasługuje również fakt, iż szczelne pokrycie dachowe, ma zasadniczy wpływ na stan całego domu oraz dachu. Warto wiedzieć, iż już podczas samego układania blachodachówki, specjalista od dachów musi pamietać o tym, żeby zbyt mocno nie wkręcać wkrętów. Jest to niezwykle istotne, gdyż może to nawet zniekształcić gumową uszczelkę wkrętu. W ten sposób może pojawić się nieszczelność. Warto wiedzieć, iż uszczelki powinny jedynie wystawać na szerokość około jednego milimetra. Powinno się również dbać o regularne przeglądy blachodachówki. Według starego powiedzenia, lepiej zabezpieczać złym wydarzeniom, niż je potem naprawiać.

Blachodachówka – jak ją zabezpieczyć zimą?

            Blachodachówka musi być specjalnie zabezpieczana zimą, aby uniknąć przykrych konsekwencji, które by mogły mieć miejsce, w wyniku jej niezabezpieczenia. Bardzo istotne jest, aby każda blachodachówka była połączona w sposób prawidłowy wraz z lukarnami, kominami, oraz rynnami. Trzeba wiedzieć, iż liście, piach i gałązki mogą zatkać na przykład te miejsca. Przed zimą koniecznie trzeba usunąć je z blachodachówki oraz z miejsc połączonych z nią. System przeciwśniegowy jest również koniecznym rozwiązaniem, z którego trzeba skorzystać, jeśli ma się do czynienia z zabezpieczeniem blachodachówki. Taki wyżej wymieniony system przeciwśniegowy składa się z między innymi z blachodachówki oraz różnych wsporników, na których można umieścić bale z drewna. W tym miejscu można także zamontować przeciwśnieżne płotki z aluminum.

Zabezpieczona blachodachówka na zimę to zabezpieczony dom

         Blachodachówka musi być zabezpieczona na zimę, gdyż ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o kondycją całego domu. O czym jeszcze trzeba pamiętać, w kwestii zabezpieczenia dachu na zimę?

  1. Blachodachówka musi już być fachowo zabezpieczona od podstaw, od momentu jej nakładania.
  2. Brzegi  blachodachówki muszą być zabezpieczone specjalnie blachą płaską.
  3. Musi nastąpić prawidłowe połączenie blachodachówki z obróbkami.
  4. Blachodachówka musi być wykonana z najwyższej jakości komponentów.
  5. Należy dbać o cykliczne przeglądy blachodachówki, zwłaszcza przed zimą.

Post Author: admin

Dodaj komentarz