Zasady używania ozdób

Obok ubioru, butów i ufryzowania, biżuteria odgrywa skromniejszą, ale wciąż istotną rolę, w naszej powierzchowności. Stąd należy poświęcić uwagę na to, czy potrafimy ją użyć do zaznaczenia naszych atutów oraz stosowanie do warunków. To jest w stanie zadecydować o czyimś sukcesie osobistym oraz zawodowym.

Ważne bywa również to, że biżuteria w nadmiernej liczbie potrafi wywołać niekorzystne odczucie i przywołać skojarzenia ze stroikiem. Niezawodnie na miejscu jest skromność w tej kwestii, zwłaszcza kiedy chcielibyśmy sprawiać wrażenie szykownych. Najczęściej też gospodyni powinna założyć na siebie mniej ozdób niż goście, by nie przyćmiewać ich.

Poza tym, ilość ozdób powinna różnicować się w zależności od pory dnia. Powinno być jej mniej za dnia, a więcej o późniejszych porach. Słusznie jest też różnicować ilość odpowiednio do warunków. Najlepiej jest nie zakładać ozdób tego typu na pogrzebie. Lecz pozostałe doniosłe wydarzenia, takie jak bankiety, mogą być doskonałą sposobnością do ubrana, przykładowo, elegancko oprawionych kamieni. W pracy stosowniejsze są ładne perłowe kolczyki lub inne skromne dodatki.

 

Wpływ ozdób na urodę

Niewłaściwie dobrana biżuteria potrafi podkreślić defekty naszej sylwetki, więc warto zwracać uwagę na to, czego używamy. Jeśli szyja wskazuje na zaawansowany wiek, warto wystrzegać się podłużnych kolczyków, ponieważ uwydatniają te nieatrakcyjne cechy wyglądu. Zaś dodatki takie jak pierścionki i bransolety używać należy jednie wtedy, kiedy posiadamy niezniszczone paznokcie. Kobiety o pełniejszych piersiach muszą wystrzegać się zbyt wydłużonych wisiorków, również z powodu możliwego dyskomfortu.

Biżuteria idealnie nadaje się do podkreślenia własnego charakteru. Z pominięciem uroczystych okoliczności oraz biura, można wykorzystać szerszy wybór ozdób z rozmaitych surowców i w różnych odcieniach oraz postaciach. Bransoletki, zapinki, a również zegarki, mogą komunikować innym styl życia i cechy osobowości. Największą dowolność posiadają w tym temacie młodzi ludzie, jednak też starsze osoby mogą mieć niemałe pole do popisu. Pełno jest śmiesznych biżuterii z aluzjami do postaci filmowych lub także takich, które pokazują przywiązanie do pewnej idei bądź konfesji. Biżuteria spełnia różnorodne role, które należy uwzględniać zawsze właściwie do kontekstu.

Sprawdź na stronie kateandkate.pl – kolczyki wiszące

Post Author: admin

Dodaj komentarz